لژیون همسفر نسیم
تو می‌توانی همه آنچه که هست با نیروی عقل خویش تبدیل به بهترین کنی
در زبان عامیانه تقدیر را سرنوشت می دانند ولی از نظر لغوی یعنی قدر که شب قدر هم از این گرفته شده و ما یک قضا و یک قدر داریم که قضا یعنی قضاوت کردن و قدر یعنی اندازه و حکم دادن درباره چیزی یا موضوعی.

               " به نام یکتای بی همتا"
گزارش عملکرد لژیون ؛
روز دوشنبه مورخ 96/07/24 بادستورجلسه "کتاب 60درجه"سی دی تقدیر" و، سی دی"رود"با استادی خانم فرشته رأس ساعت 17:10دقیقه شروع به کار نمود.
راهنمای عزیزم خانم نسیم اینگونه فرمودند:
انسان برای تغییر نیاز به زمان دارد و در اینجا یک مقایسه بین فرزند انسان و حیوان می توان نمود ،به طور مثال فرزند انسان تقریبا تا یکسالگی نمی تواند راه برود و یا صحبت کردن و رشد تکاملیش نسبت به حیوانات زمان بیشتری می برد.ولی در حیوانات از همان بدو تولد روی پای خود می ایستند و کارهایشان را خودشان انجام می دهند و انسان به یکسری فرارگیری ها نیاز دارد که شامل زمان می شود.
یکسری صفات و خصوصیات اخلاقی که در انسان به وجود آمده را نمی توان یک روزه درست کرد.
در زبان عامیانه تقدیر را سرنوشت می دانند ولی از نظر لغوی یعنی قدر که شب قدر هم از این گرفته شده و ما یک قضا و یک قدر داریم که قضا یعنی قضاوت کردن و قدر یعنی اندازه و حکم دادن درباره چیزی یا موضوعی.
انسان ها تقدیر را به سرنوشت ربط می دهند و می گویند سرنوشت انسان روی پیشانیش نوشته شده است . که این تفکر اشتباه است و در اینجا دو تا مسئله بوجود می آید 1-اگر اینگونه بود بهشت و جهنم برای چه بود ؟
2-تفکر ،تعقل و تلاش و کوشش ما برای چه بود؟
چیزی که کنگره به آن معتقد است این است که زندگی بر مبنای دو نیرو و یا بردار حرکت می کند 1-تفکر و تعلقات ما است.2-تقدیر است و همان پیشانی نوشت است که نسبت به نامه پیشینه ما است که قبلا با عملکرد ما نوشته شده و امروز ما را رقم می زند و کاری که امروز انجام می دهیم آینده ما را رقم می زند.مانند چکی که ما کشیدیم و دیر یا زود موعد پرداخت آن فرا می رسد.پس همه چیز تفکرات ما است و تفکرات ما باور ما را می سازند و باور ما رفتار ما را می سازد.
اگر سرنوشت ما این باشد که به زندان برویم،می رویم و نمی توان جلوی آن را گرفت ولی اینکه ما بتوانیم از آن وضعیت چگونه بیرون بیاییم ،مهم است انسان می تواند در آن وضعیت یک نویسنده بزرگ و یا یک ورزشکار مهم شود و بیرون بیاید و آینده خوبی را داشته باشد و یا اینکه در آنجا با نیروهای منفی همراه شود و وقتی بیرون آمد یک پرونده سیاه به پرونده هایش اضافه کند.و اینکه ما به چه شخصی تبدیل شویم بستگی به انتخاب ما دارد.
با دعا و نیایش تنها، نمی توان چیزی را تغییر داد و این به عملکرد ما بستگی دارد که به کدام سمت حرکت می کنیم.
 همه‌ی انسانها زمانی را در تنهایی و مورد امتحان قرار گرفته اند و ما زمانی که بتوانیم آموزش لازم را بگیریم می توانیم از آن مشکل عبور کنیم و این شرایط برای ساخته شدن ما است و این یک نعمت بزرگ است نه لعنت.در اینگونه مواقع ما باید شرایط را بپذیریم و گله و شکایت نکنیم چون گله و شکایت و نالیدن و غر زدن انرژی زیادی را از انسان می گیرد و ما باید بتوانیم آموزش را به خوبی بگیریم و عبور کنیم.
وقتی در کنگره سفر را شروع می کنیم نیروهای درونی شروع می کنند به بیدار شدن.
خیلی از ما دچار افکار و احساسات منفی هستیم که باید بتوانیم افکارمان را تحت کنترل خودمان در بیاوریم تا از مشکلات بیرون بیاییم.
عملکرد ما در بعد بعدی زندگی ما تأثیر گذار است.
 سی دی   "رود"
در ابتدای سی دی یک تلنگری به ما زده می شود که ما نباید به موضوعات به صورت تک بعدی نگاه کنیم مثل نگاه کردن اتاق از سوراخ کلید که ما می توانیم با این نگاه تنها قسمتی از اتاق را ببینیم و زوایای دیگر پنهان بماند و در هر موردی باید حتما تمامی جوانب را در نظر بگیریم و همه موضوعات را به خوبی ببینیم و بعد نظر بدهیم.
خیلی از انسان ها فکر می کنند اگر عقل هست عشقی نیست و یا بالعکس و باید بدانیم اینها لازم و ملزوم یکدیگرند و اگر اینگونه نباشد انسان دچار بیماری می شود و برای درمان بیماری پزشکان مانند درمان اعتیاد یک بعدی عمل می کنند.برای درمان زخم معده پزشک دارو می دهد و یکسری تجویزات را انجام می دهد و به ظاهر بیماری درمان می شود ولی در باطن ریشه بیماری را پیدا نکرده تا بتواند آن را درمان کند بیماری زخم معده با کسی که بر اثر حادثه دستش را بریده یا سوخته فرق دارد کسی که بر اثر حادثه مشکلی برایش بوجود آمده می تواند مشکلش را با دارو برطرف کند ولی زخم معده را باید ریشه یابی کرد و علت بوجود آمدنش را یافت تا بتوان درمانش کرد.
نگاه تک بعدی که نسبت به تریاک است که فکر می کنند به خاطر سنتی بودن آن است که استفاده می کنیم در صورتی که تریاک را به خاطر داشتن الکوئید های فراوانش که در بدن ما هم وجود دا رد استفاده می شود.
نگاه تک بعدی در خیلی از مسائل ممکن است کار دست ما بدهد و ممکن است ما از خیلی جهات تحت فشار باشیم و باید از خودمان مراقبت کنیم.
همه اتفاقات زندگی ما دارای یک مثلث است 1-خواست 2-تقدیر 3-تقدیر الهی است
امروز ما هر چه بخواهیم فردا رقم می خورد و شخصی که امروز تغذیه خوب و سالمی نداشته باشد در آینده بیمار خواهد شد و یا شخصی که امروز مواد را تفننی مصرف می کند در آینده معتاد می شود و به اجبار باید مصرف کند.
پیام استاد که می گویند وقتی ما وارد کنگره می شویم باید با تفکر درست هر کاری را انجام دهیم و تیتر وادی 1هم این است.
وقتی که یک رود جریان دارد فقط این رود نیست که باید از خودش مراقبت کند ممکن است چیزهایی داخل رود قرار بگیرد و این در مورد ما هم صادق است که در طول مسیر زندگی ما هر چقدر هم خوب حرکت کنیم باز نیروهایی وجود دارند که می خواهند ما را از مسیرمان منحرف کنند.
 در دعای کنگره وقتی می گوییم که ما را از دست نیرومند ترین دشمن خود که همان جهل و نا دانایی ماست ما را نجات بده.جهل و نادانی فقط یکی از دشمنان انسان هستند و دشمنان دیگری هم در کمین انسان هستند.و شما گاهی فکر می کنید فقط از یک جهت ضربه خورده اید ولی ممکن است از جهات دیگری هم ضربه خورده باشید که از آن آگاهی نداشته باشید.
گاهی ممکن است انسان از بعضی اتفاقات بدون هیچ مشکلی بیرون بیاید و هر مسیری که ما انسانها طی می کنیم مسیری است که هم از روز الست برای ما تعیین شده و هم از بدو تولدمان.
بعضی ها هر کس به آنها حرفی می زند سریع قبول می کنند ولی بعضی دیگر بسیار مقاومند و هر چیزی را متفکرانه می نگرند و عاقلانه تصمیم می گیرند و قبول می کنند.
ساختار های انسان به مرور قوی می شوند و انسان باید در برابر مشکلات مانند یک ورزشکار که برای هر فنی بدل دارد عمل نماید.
اگر شخصی بخواهد با توطئه شخصی را نابود کند،خدا جلوتر از آن توطئه قرار گرفته و کسی که توطئه می کند حتما به خودش بر می گردد.
با گله و شکایت نباید نیروها را خرج کرد و یا هدر داد،نیروها مانند رخت و سرمایه ما هستند باید آن را حفظ کنیم و از مادیات باید برای کارهای ناتمام استفاده کنیم و مواظب باشیم تا آن را به باتلاق نریزیم.







نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره ۶۰، راههای درمان اعتیاد، عملکرد لژیون،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 26 مهر 1396 06:24 ب.ظ
فاطمه جان خدا قوت عزیزم
انشالله به خواسته های قلبی ات برسی
چهارشنبه 26 مهر 1396 03:49 ب.ظ
فاطمه جانم ممنون و خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


ما به عنوان همسفر در این مجموعه خدمت می‌کنیم. ابتدا برای آموزش درست دیدن و در ادامه درست خدمت کردن به خویش و سایر مخلوقات گرد هم آمدیم.در جهت افزایش دانایی خویش راهنما برایمان تعیین می‌شود و سپس باید دنبال آموزش باشیم.هدف در نهایت درک محبت واقعی است و تبدیل به ذراتی بدون ناخالصی ،تا تمامی هستی را دوست بداریم

مدیر وبلاگ : همسفر نسیم
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی