تبلیغات
لژیون خانم نسیم - گزارش عملکرد لژیون در روز پنجشنبه
لژیون خانم نسیم
تو می‌توانی همه آنچه که هست با نیروی عقل خویش تبدیل به بهترین کنی
چهارشنبه 9 اسفند 1396 :: نویسنده : همسفر فاطمه
اگر ما با اکثر انسان های اطرافمان خوب باشیم و فقط با یکی دو نفر مشکل داشته باشیم و از آن ها به ما بدی برسد باز مشکل از ما است و اینکه با همه خوبیم و فقط با این دو نفر خوب نیستیم دلیل نمی شود که ما انسان بی عیبی باشیم قطعا ما گره ای در درونمان داریم که از این دو شخص به ما بدی می رسد و باید بتوانیم گره را پیدا کنیم تا بتوانیم آن را حل کنیم و گره باز شود و گره ای که در درون ما وجود دارد در آن شخص هم وجود دارد و هر شخص فقط باید عملکرد خودش را درست کند و وقتی شخصی گره اش را در درونش باز می کند مشکلش با آن انسان ها حل می شود و با تغییر ما تمام انسان های اطراف ما نیز تغییر می کنند.


"به نام خالق هستی بخش"

روز پنجشنبه مورخ 96/12/03 لژیون با دستور جلسه سی دی "بخشش" با استادی خانم فاطمه رأس ساعت 19:10 شروع به کار نمود.

راهنمای عزیزم خانم نسیم اینگونه فرمودند:
تصمیماتی که ما در طول روز می گیریم به حس های ما مرتبط است و نسبت به هر حسی که درونمان داریم عمل می کنیم و رفتاری که ما با اطرافیانمان یا انسان های دیگر داریم هم به حسمان بر می گردد اگر ما نسبت به شخصی محبت داشته باشیم خطایش را نادیده می گیریم چون حسمان نسبت به آن شخص حس خوبی است.
 ما همانطور که در وادی چهاردهم هم گفته شده بتوانیم همه ی هستی را دوست داشته باشیم و اگر کسی به ما بدی کرد به چشم یک انسان بد به او نگاه نکنیم و از کنار رفتار بد آن شخص به راحتی بگذریم و رفتارش را نادیده بگیریم یعنی توانسته ایم درونمان را تزکیه و پالایش کنیم.
شخصی که به دیگران بدی می کند اول از همه به خودش آسیب می زند و باعث می‌شود تا تمام سلول های بدنش آسیب ببیند.شنیدن یک خبر خوب و یا بد هم همینگونه عمل می کند و باعث بازسازی یا تخریب سلولی می شود.همانطور که دانشمندان در تحقیقاتشان اثبات کردند که گفتن جملات مثبت یا منفی به آب چقدر روی مولکولهای آب تأثیر مثبت یا منفی می گذارد.تمام اینها هم دقیقا برای ما و در درون ما اتفاق می افتد.
ذهن ما در زندگی روزمره ما بسیار تأثیر گذار است چون بسیار قدرتمند است و افکاری که ما در طول روز انتخاب می کنیم بسیار مهم است و هر چیزی را که ما در فکر داریم در بیرون آن را تجربه می کنیم.
اگر ما می خواهیم حس خوبی داشته باشیم اول باید افکارمان را نسبت به همه‌ی هستی درست کنیم و بدانیم کسی که به ما بدی می کند از روی جهل و نا آگاهیش است البته انجام این کار بسیار سخت است ولی با تکرار و تمرین و تزکیه و پالایش، شدنی است و حداقلش این است که اگر یک ضد ارزش انجام دهیم حالمان زود خراب می شود.
 ما باید نقطه تحملمان را بالا ببریم و مرور اگر بدی ها را نادیده بگیریم این اتفاق می افتد و این به نفع خودمان است چون ما اگر نسبت به شخصی اگر کینه داشته باشیم هیچ ضرری به شخص نمی رساند ولی روی حال خودمان بیشترین تاثیر را دارد و ما باید سعی کنیم حس هایمان را تزکیه و پالایش کنیم.
اگر کینه ای نسبت به شخصی داریم او را ببخشیم چون این کار ما قطعا با عملکرد خوب به ما باز می گردد و اگر
هم به شخصی بدی کنیم هم باز همین بدی به ما باز می گردد.
تمام خوبی و بدی ما مانند چرخه به یکدیگر مرتبط هستند اگر ما به شخصی محبت کنیم چون حس خوبمان را به آن شخص انتقال داده ایم او هم حس خوبی را که گرفته به نفر بعدی انتقال می دهد و این چرخه همچنان ادامه پیدا می کند و در بدی و حس بد هم اینگونه است ولی باز به دانایی طرف مقابل هم بر می گردد.
ما با تشخیص مسیر،مسیر درستمان را می رویم و نتیجه کار را به خداوند می سپاریم اگر باز نتیجه کار خوب نبود هیچ ربطی به راهی که رفته ایم نداریم"مثلا اگر با شخصی قهر کرده ایم و پا پیش می گذاریم برای آشتی ولی از شخص مقابل رفتار خوبی نبینیم نباید فکر کنیم کار ما اشتباه بوده است و چرا این کار را کردیم؟هر شخصی نسبت به دانایی که دارد عمل می کند و بعضی از انسانها آنقدر حالشان خراب است که حتی نمی توانند جواب سلام کسی را هم بدهند.
گاهی ما یک اشتباه می کنیم و وقتی عکس‌العمل منفی از شخص مقابل می بینیم ناراحت می شویم در اینجا باید به جای ناراحت شدن به دنبال مشکلی که در درونمان داریم بگردیم و آن را اصلاح کنیم.
اگر ما با اکثر انسان های اطرافمان خوب باشیم و فقط با یکی دو نفر مشکل داشته باشیم و از آن ها به ما بدی برسد باز مشکل از ما است و اینکه با همه خوبیم و فقط با این دو نفر خوب نیستیم دلیل نمی شود که ما انسان بی عیبی باشیم قطعا ما گره ای در درونمان داریم که از این دو شخص به ما بدی می رسد و باید بتوانیم گره را پیدا کنیم تا بتوانیم آن را حل کنیم و گره باز شود و گره ای که در درون ما وجود دارد در آن شخص هم وجود دارد و هر شخص فقط باید عملکرد خودش را درست کند و وقتی شخصی گره اش را در درونش باز می کند مشکلش با آن انسان ها حل می شود و با تغییر ما تمام انسان های اطراف ما نیز تغییر می کنند.
ما هر حسی را که در اطرافیان می بینیم آن حس خیلی قویترش در درون ما نیز وجود دارد که می توانیم آن حس را به خوبی تشخیص دهیم مثل:حسادت یا زود رنج بودن و ما اگر در موقعیت این حس ها قرار بگیریم به راحتی این حس ها را از خودمان بروز می دهیم.
اگر انسان به جایگاهی برسد که از هیچ شخصی انتظاری نداشته باشد زندگی برایش مانند بهشت است و در قبال خوبی که به شخصی می کنیم نباید انتظار داشته باشیم که آن شخص هم در قبالش به ما خوبی کند.
 ما در مقابل بدی کردن دیگران نباید زود عقب گرد کنیم و پایمان را کنار بکشیم و باید باز به خوبی کردن به آن شخص ادامه بدهیم.
1درصد از انسان ها بسیار مخرب هستند و با کوچکترین بدی که در حقشان می کنی بدترین عکس العمل را از خودشان نشان می دهند و 1درصد دیگر هم دل بسیار بزرگ و بخشنده ای دارند.و 98درصد از انسان ها در حد متوسط قرار دارند و گاهی کمی عکس العمل خوب و گاهی بد از خودشان نشان می دهند.
اگر با شخصی قهر هستیم نباید برای رساندن حرفمان به طرف مقابل از واسطه استفاده کنیم چون در رد و بدل شدن حرف تغییراتی در آن بوجود می آید و نوع گفتار تغییر می کند پس بهتر است اگر با شخصی حرفی داریم خودمان رو در رو با شخص صحبت کنیم.
بعضی از حس ها درون ما پنهان هستند و بودن در بعضی از موقعیت ها باعث می شود تا ما آن حس ها را شناسایی کنیم.
هر حسی دو تا قطب دارد و اگراز یک شخص حسی را می گیرم قطعا آن حس درون من هم وجود دارد و بودن انسان هایی که با ما زندگی می کنند حتما یک صفات مشترکی بین ما وجود دارد که باید با تزکیه و پالایش آن نکات منفی را از بین ببریم.

تهیه گزارش:همسفر فاطمه
تهیه عکس:همسفر مریم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


ما به عنوان همسفر در این مجموعه خدمت می‌کنیم. ابتدا برای آموزش درست دیدن و در ادامه درست خدمت کردن به خویش و سایر مخلوقات گرد هم آمدیم.در جهت افزایش دانایی خویش راهنما برایمان تعیین می‌شود و سپس باید دنبال آموزش باشیم.هدف در نهایت درک محبت واقعی است و تبدیل به ذراتی بدون ناخالصی ،تا تمامی هستی را دوست بداریم

مدیر وبلاگ : همسفر نسیم
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی