تبلیغات
لژیون همسفر نسیم - گزارش عملکرد لژیون در روز پنجشنبه
لژیون همسفر نسیم
تو می‌توانی همه آنچه که هست با نیروی عقل خویش تبدیل به بهترین کنی
فردی که در تاریکی است تحت استعمار نیروهای تاریکی قرار گرفته است برای بیرون آمدن باید بهای نیروهای تاریکی را ندهد و اگر نیروهای تاریکی خواسته ای دارند و به ما فشار می آورند تا کینه داشته باشیم یا حسادت داشته باشیم و یا هر ضد ارزش دیگری اگر ما خواسته آنها را اجابت نکنیم حتی اگر کسی به ما بدی کرده و حق هم با ما است اما اگر بتوانیم چشم پوشی کنیم نیروی تاریکی درون ما ضعیف و ضعیف تر می شود و به مرور در درون ما از بین می رود اما با گوش دادن به حرف هایش بهای ماندنش در وجودمان را می دهیم.
"به نام خالق زیبایی‌ها"
گزارش عملکرد لژیون در روز پنجشنبه مورخ 97/04/14با دستور جلسه سی دی گاندی رأس ساعت 18:50دقیقه شروع به کار نمود
راهنمای عزیزم خانم نسیم اینگونه فرمودند:
آقای امین در سی دی اول اشاره ای به سی دی انفاق می کند که چرا انفاق و نفقه معنی خوبی دارد ولی نفاق که از همان ریشه است معنی خوبی ندارد و کسی که نفاق می کند در انتهای دوزخ قرار می‌گیرد.
در قرآن گفته شده شما بدون انفاق به هیچ جایگاهی نمی رسید و جمله ای که گفته شده این است که شما به نیکی نمی رسید مگر اینکه بتوانید از چیزهایی که برایتان ارزش دارد بگذرید.و منظور این بوده که از چیزهایی که واقعا برایمان ارزشمند است نه چیزهایی که کهنه و بدرد نخور هستند را ببخشیم مثلا از پولی که با زحمت بدست آورده ایم بتوانیم به شخصی ببخشیم یا از زمانی که داریم برای باز کردن گره و مشکل دیگران استفاده کنیم و یا موارد دیگر...
کسی که دو رویی می کند در واقع کارش نفاق است و به خودش آسیب می زند.
ما اگر بخواهیم به حقیقت یک موضوع پی ببریم باید به ریشه آن دست پیدا کنیم و زبان عربی تنها زبانی است که برای هر معنی کلمه ای دارد یعنی شما هر منظور و یا برداشتی که داشته باشید یک کلمه در وصف آن وجود دارد در عربی هم به سرعت افعال اشاره دارد و هم قدرت و هم به تداومش یعنی فعلی مثل تنزیل یعنی فرود آمدن در یک زمان مشخص ولی انزال یعنی خیلی سریع ورود آمدن یا کلمات یا مثال های دیگر
در کلمه نفاق هم معتیش این است که چهره سیاه می شود و زمانی چهره ای سیاه می شود که سوختن ایجاد شود ولی این سوختن در جهنم نیست بلکه در صور پنهان انسان اتفاق می افتد مثالی که زده می شود این است که اختلاف پتانسیل بین دو قطب باتری باعث بوجود آمدن انرژی می شود .و یک محلول هم بین اینها وجود دارد و ما اگر این محلول را از بین این دو قطب باتری برداریم انگار این دو قطب را به هم رسانده ایم و با این کار اگر قراربوده باتری

20ولت انرژی رو در مدت طولانی به ما بده این 20ولت انرژی رو در زمان کوتاهی از دست می دهد.لذت هم از جابجایی انرژی به دست می آید یعنی وقتی ما از یک سطح انرژی به یک سطح انرژی بالاتری می رسیم این برای ما لذت دارد مثل تجربه جایگاه های مختلف.
در جامعه هم پتانسیل های زیادی برای تغییر جایگاه وجود دارد مثل یک دانشگاه که برای اینکه افتخاری کسب کند یا جایگاه بالایی پیدا کند مدت ها زمان می برد اما اگر شرایطی که هر دانشگاه دارد برداشته شود و همه به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند ممکن است افراد نا لایقی وارد دانشگاه شوند و نه چیزی برای ارائه دارند و نه چیزی می توانند برداشت کنند. و این همان دادن انرژی زیاد در مدت کوتاه است. در مسئله نفاق هم کسی که میاد و نفاق را ایجاد می کند در واقع یک انرژی زیاد رو در یک مدت کوتاه به همه می دهد و بعدش خرابی و تباهی ایجاد می کند.
ما هر عملی که بیرون انجام دهیم عکس العمل آن در درونمان اتفاق می افتد و کسی که بیرون نفاق انجام می دهد عکس‌العمل آن در درونش این است که پتانسیل هایش به هم متصل می شود و از جابجایی انرژی دیگر لذت نمی برد.
اما بعضی ها با اختلاف پتانسیل چیز هایی را اختراع می کنند که سازنده است و ایجاد شغل برای خیلی ها می شوند.
گزارشگری به یک از روستاها می روند و می بینند که حال اعضای آن روستا بسیار خوب است ولی جمعیت کمی دارند علت را جویا می شود و می بیند بیشتر

مردم برای زندگی بهتر به شهر رفته اند که با روستا فاصله ی کمی داشته وقتی گزارشگر برای ادامه گزارش به شهر می رود می بیند مردم آنجا حال بسیار بدی دارند و مشروب خوار شده اند یا قمار می کنند و علت این مشکلات در آنها این بوده که آنها از اصل خودشان دور شده بودند و جایگاه آنها همان روستا بوده و ظرفیت اینکه درشهر زندگی کنند را نداشتد و به جای پیشرفت پسرفت کرده بودند.
این جمله که می گویند اگر می خواهی خوشبخت شوی باید به خواسته ات برسی و این جمله درست است و ما برای رسیدن به خواسته هایمان باید تلاش کنیم اما یک وقت هایی با تمام تلاش ها باز به خواسته هایمان نمی رسیم و این به خاطر این است که یکسری از خواسته های ما اضافه است یا اینکه فرد زیاده خواه است و همه چیز را با هم می خواهد و تا زمانی که یکسری از آن ها حذف نشود به باقی خواسته های دیگرش هم نمی رسد و راه برایش باز نمی شود.
بودا بعد از سال ها تزکیه و پالایش به این نتیجه رسید که انسان خواسته ای نداشته باشد چون منشع درد و رنج انسان خواسته هایش است و اگر انسان دچار درد و رنجی شده به خاطر خواسته اش است و این سخن اشتباه است چون خواسته از نفس است و ما اگر بخواهیم خواسته ها را حذف کنیم در واقع همان نفس را حذف کرده ایم و این همان نفاق است.در اصل باید یکسری از خواسته ها که نا معقولند را حذف کرد. در قرآن هم گفته شده که شرایط هیچ قومی را تغییر نمی دهیم مگر اینکه آن قوم خواسته های خودشان را تغییر بدهند.
کشور هند سالها مستعمره انگلیس بود و گاندی به مردم گفت برای اینکه از مستعمره بودن انگلیس بیرون بیاییم باید تولیدات انگلیسی ها را نخریم و به مردم گفت کمتر بخوریم و خودمان پوشاک و خوراک و...را تولید کنیم و از تولیدات کشور خودمام استفاده کنیم مردم هم به حرف هایش گوش کردند و کشور انگلیس دید که در این شرایط نمی تواند خرج سرباز هایی را که به کشور هند برده بود را بدهد پس مجبور شدند از آن کشور خارج شوند و کشور هند از زیر استعمار انگلیس خارج شد و هنوز هم این پیشرفت در کشورشان وجود دارد چون معتقد هستند انسان هر کاری که انجام می دهد چه خوب چه بد جزایش را همین دنیا می دهد و این در فیلمهایشان کاملا مشهود است.
پایه با اخلاق بودن مردم هند را گاندی گذاشت و از آنها خواسته بود تا از یکسری از خواسته هایشان بگذرند تا موفق شوند.
فردی که در تاریکی است تحت استعمار نیروهای تاریکی قرار گرفته است برای بیرون آمدن باید بهای نیروهای تاریکی را ندهد و اگر نیروهای تاریکی خواسته ای دارند و به ما فشار می آورند تا کینه داشته باشیم یا حسادت داشته باشیم و یا هر ضد ارزش دیگری اگر ما خواسته آنها را اجابت نکنیم حتی اگر کسی به ما بدی کرده و حق هم با ما است اما اگر بتوانیم چشم پوشی کنیم نیروی تاریکی درون ما ضعیف و ضعیف تر می شود و به مرور در درون ما از بین می رود اما با گوش دادن به حرف هایش بهای ماندنش در وجودمان را می دهیم.
خواسته باید باشد و بخش نامعقولش باید حذف شود.
سرنوشت یک قوم را نفس و خواسته های آن تعیین می کند نه عقل بلکه به کمک عقل خواسته ها را مشخص کنیم و آنها که نا معقولند را حذف کنیم.
هیچ قدرت درونی و هیچ قدرت بیرونی نمی تواند به نفسی که انتخاب های درستی دارد ضربه بزند.

تهیه گزارش:همسفر فاطمه
تهیه عکس : همسفر فرشته
نوع مطلب : گزارش عملکرد لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


ما به عنوان همسفر در این مجموعه خدمت می‌کنیم. ابتدا برای آموزش درست دیدن و در ادامه درست خدمت کردن به خویش و سایر مخلوقات گرد هم آمدیم.در جهت افزایش دانایی خویش راهنما برایمان تعیین می‌شود و سپس باید دنبال آموزش باشیم.هدف در نهایت درک محبت واقعی است و تبدیل به ذراتی بدون ناخالصی ،تا تمامی هستی را دوست بداریم

مدیر وبلاگ : همسفر نسیم
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی